Trasa

Trasa Královského průvodu vede rozmanitou cestou, při níž se střídá městská i venkovská zástavba. Je lemována říčkou Litavkou a řekou Berounkou a míjí významné památky berounského regionu. Její celková délka činí necelých 15 kilometrů, které průvod absolvuje během dvou dnů. Trasa se v případě potřeby může změnit, na což si pořadatel vyhrazuje právo.

Chcete se k průvodu přidat jako divák a následovat dobové veselí na trase? Pak si určitě přečtěte pokyny pro návštěvníky. Toužíte si zahrát na rytíře, zbrojnoše nebo třeba dvorní dámu? I to je možné, podívejte se, jak se zapojit jako účinkující.

Radnice – zámek Králův Dvůr

V sobotu se průvod setká před radnicí v Králově Dvoře, kde se zformuje. Poté projde přes náměstí Míru k ulici 5. května, kde zabočí doprava k zámku.

Zámek Králův Dvůr – radnice Beroun

Průvod se bude ubírat ze zámku Králův Dvůr do ulice 5. května, poté půjde ulicemi Tovární, V Lukách, cyklostezkou podél Litavky. V Koněpruské ulici podejde dálnici do ulice Tyršova, pak bude pokračovat ulicí Havlíčkova a Na Klášteře k berounské radnici na Husově náměstí.

Radnice Beroun – nám. Kněžny Ludmily Tetín

Trasa průvodu od berounské radnice na Tetín povede ulicemi Palackého, Hornohradební, Havlíčkova, přes Nám. Marie Poštové. Dále půjde ulicemi Tyršova, Koněpruská, Na Ratince a stezkou sv. Ludmily k Tetínu, kde se napojí na silnici Župní a dojede na nám. Kněžny Ludmily.

Nám. Kněžny Ludmily Tetín – Fotbalové hřiště Srbsko

Trasa průvodu v neděli 2. června z Tetína do Srbska povede ulicemi Na Parkáně, Dr. Aksamita, Kodecká. Dále pak po modré turistické značce do osady Koda, dále po žluté do ulice Ke Kodě. V Srbsku průvod půjde ulicemi Za Vodou, přes most a dále ulicí K Přívozu, Sokolskou a Na Bříči až dojede na fotbalové hřiště.